2008. március 2., vasárnap

Revolution iReady Webáruház

A rendszer a Cseh WebCom által kifejlesztett .NET alkalmazás. A termék „marketinges” leírása után nem lettem túlságosan lenyűgözve. (Ez azonban csak annak köszönhető, hogy mostanában divat lett olyan „marketinges bullshitek” megfogalmazása, amiből az emberek lényegi információkat amúgy nem tudnak meg.)
Ami igazán tetszett benne, hogy kevés vagy éppenséggel semmi programozói ismerettel is lehet testre szabott weboldalt kreálni. A webshop rendszere, online vagy offline módon, de mindenképpen csatlakozik Microsoft Navision ERP rendszeréhez, melyet hazánkban egyenlőre még nem mindenki dicsőít. Véleményem szerint azonban egyedülálló kezdeményezés, az ERP rendszer és a webáruház adminisztrációs felületének összekapcsolása.

Az alkalmazás nagy hangsúlyt fektet, a felhasználói szerepek definiálásra. Az iReady 31 szabdon kreálható felhasználói szerepből álló jogosultsági rendszert tartalmaz. Ez lehetővé teszi, hogy a különböző szerepeknek köszönhetően oldalunk személyre szabhatóvá váljon. Mindez pedig elősegíti, azt a fajta WEB2.0 megközelítést, miszerint „annyifajta webáruházunk van ahány vevői csoportot, tudunk kialakítani”.

Mivel a webáruház legnagyobb előnye, hogy folyamatos kapcsolatban van az ERP rendszerrel, így nem mehetünk el, amellett, hogy ne vegyük szemügyre mi is az a Microsoft Dynamics NAV (régebbi nevén Microsoft Navision). Ez az iparági ERP rendszer magába foglalja a legfontosabb modulokat: Kontrolling, projektmenedzsment, E-business, Eszközgazdálkodás, Pénzügy- Számvitel stb. Azonban van egy-két alapfunkció melyet az alapcsomag nem tartalmaz. Ilyen az Emberi erőforrás gazdálkodás modul, illetve a szerződéskezelés. Az bevezetés és fenntartási költségeit tekintve az olcsóbbak közé sorolható Magyarországon. A népszerűséget tekintve az iparági alkalmazások között, az egyre kapósabb kategóriába sorolnám.

Mindent összevetve, egy érdekes alkalmazásnak tartom, ahol egy ERP rendszerbe implementált e-kereskedelmi megoldás valósul meg. Az olyan vállalkozásoknak semmiképpen nem ajánlott a bevezetése akik, nem nagyban gondolkodnak. Azonban a már nagyobb tapasztalatokkal rendelkező webshopoknak érdemes elgondolkodni az egységes vállalatirányítási rendszer bevezetéséről. Hiszen ilyen vagy hasonló rendszerek alkalmazásával eredményesen racionalizálhatók a vállalat tevékenységei, és növelhető a hatékonyság is.

Nincsenek megjegyzések: